URBÁN HELGA

Urban_Helga

Gyermekkoromban ismerkedtem meg a fényképezéssel, és rövid időn belül elválaszthatatlan tartozékom lett Practika fényképezőgépem. A természet szeretete még korábbra datálódik, nem is tudok rá visszaemlékezni hogyan kezdődött, de végigkísérte eddigi életemet. Szakmámat és ennek bűvöletében választottam, a Debreceni Egyetem biológus szakán végeztem. Mindig egyértelmű volt számomra, hogy a természet múlandó pillanatait szeretném megörökíteni, a kezdetektől ösztönösen ebbe az irányba haladtam.

2009-ben csatlakoztam a Miskolci Fotóklub egyesülethez, ahol az ott alkotó emberekkel rengeteget tanultunk egymástól. 2013-ban AFIAP, 2020-ban pedig AMAFOSZ fotóművész diplomát szereztem. Eddigi legnagyobb sikeremnek a Színes hegyek című képem döntőbe jutását tekintem a Sony World Photography Awards 2014en, illetve 2019-ben az Év Természetfotósa pályázaton a két kategória győzelmemet. A fényképezés számomra az a tevékenység, ami megtöri a hétköznapok monotonitását, ami megnyugtat, és ez által tudom megmutatni másoknak, hogyan látom én a világot.

1Colorful_mountains
17MG_9702mmfff