tomori zsolt

Tomori_Zsolt

Aktív természetjáróként rengeteget barangoltam a Bükk és környező országok hegyei között, és hamarosan felmerült az igény is, hogy jó lenne ezeket a csodálatos helyeket fényképeken megörökíteni. Ekkor vásároltam első fényképezőgépemet mely eleinte nem jelentett többet mint a helyszínek dokumentálásához szükséges ráadás súlyt a hátizsákomban. Az idő múlásával lassanként a túrázáshoz hasonlóan a fotózás is egyre inkább kihívássá változott. Próbáltam igényes, jó szemmel készített képeket alkotni, stílusomat addig szerzett tapasztalataim alakították. Az internet világában számos segítség áll rendelkezésre, könyvekből, albumokból próbáltam formálni látásmódomat. 2017 őszén tagja lettem a Miskolci Fotóklubnak. Nagyon inspiráló volt betekintést nyerni mások alkotó tevékenységébe, a fotózás iránti alázatukba, nem is beszélve a sok-sok hasznos észrevételről, tanácsról és bátorításról amelyekkel segítettek. A fotózáson belül elsősorban az egyik legnépszerűbb műfaj, a táj és természet fényképezés érdekel, hiszen megnyugtatja az érzelmeket, vágyakat kelt és olyan értékeket szimbolizál mint a harmónia, nyugalom és szabadság. A  képek készítésénél elsősorban arra törekszem, hogy átadják a hely szellemét, a táj hangulatát, hogy a néző mélyen elmerülhessen a látványban,  miként én az exponálás pillanatában. Az utóbbi időkben nagyon megtetszett az emberábrázolás, portrékészítés és utcai fotografálás is.