DERLA VIKTÓRIA

Derla Viktória

1981-ben születtem Miskolcon, azóta is itt élek, dolgozok.

Gyermekkorom óta készítek fotókat, teljesen amatőr szinten, de valahogy mindig is vonzott a pillanat megörökítésének művészete, a fényképezőgép lencséjén keresztül látott világ.

Családi körben, baráti társaságban és az elmúlt időben a munkahelyemen is egyre több rendezvény alkalmával kértek fel, hogy készítsek fotókat. Ekkor érett meg bennem a gondolat, hogy komolyabban el kezdjek foglalkozni a fotográfiával.

Kezdésként 2017. évben beiratkoztam egy fotográfus tanfolyamra, itt találkoztam Fekete Zoltánnal, akinek hatására és biztatására újabb lépést tettem és fotográfus szakképzésre jelentkeztem.

Az iskolát 2020. évben végeztem el, ezen időszakban több Miskolci Fotóklub taggal  is megismerkedtem. Nekik is köszönhetem, hogy egy ilyen inspiratív, támogató csapathoz tartozhatom.

Azóta több témában is próbálgatom magam, jelenleg leginkább szociofotókat, absztrakt képeket készítek, de nagyon kedvelem a portré fotókat is.

Fontos számomra az egyéni látásmód hangsúlyozása és a hiteles, őszinte pillanatok megmutatása, megőrzése.